Náš Carwrap: Mercedes G 63 AMG 6×6 V8 Biturbo

Dámy a Páni,

predstavujeme úžasnú novinku Mercedes-Benz G 630 AMG s pohonom 6×6. Týchto unikátnych vozidiel je na svete len zopár, na Slovensku jazdia len 2 tieto stroje.Mali sme tú česť, lepiť toto obrovské monštrum celé do čiernej matnej fólie. Auto na nás urobilo skutočne veľký dojem, preto prinášame zopár záberov pre potešenie. Pod kapotou sa nachádza vidlicový 8-valec AMG Bitubo Power dopovaný dvojicou turbodúchadiel a výkonom až 400 kW!

Tie posiela spolu so 758 Nm krútiaceho momentu cez 7-stupňový automatAMG Speedshift Plus 7G-Tronic a päť diferenciálovs uzávierkami ku všetkým kolesám. Špeciálne 37-palcové pneumatiky sú vybavené systémom regulácie tlaku, ktorý máte možnosť vidieť na fotkách, ovládač je umiestnený v prednej časti stropu. V teréne si teda môžete gumy sfučať a zas nafúkať, tak, ako potrebujete k prejazdu daným úsekom.

Čo sa rozmerov týka, tento krásavec je dlhý takmer 5,9 metra a váži až 3,8 tony, jeho svetlá výška končí na hranici 46 cm. Na stovku zrýchľuje za menej než šesť sekúnd! Len maximálna rýchlosť je obmedzená na 160 km/h. Samozrejme, jeho domovom nie je asfalt, ale terén, najmä duny dubajských púští, kde rozdel’uje hnací moment medzi nápravyv pomere 30 : 40 : 60. Výrobca deklaruje spotrebu 18 litrov pri kombinovanom režime, no podl’a našich informácií sa spotreba vyšplhá bez problémov na 25 I / 100km. O potrebný dojazd sa preto stará až 156-litrová nádrž.Fascinujúce sú zadné nápravy, z ktorých každá má svoj vlastný diferenciál.

Toto „autíčko” disponuje skutočne luxusnou výbavou, nájdete tu štyri kožené, pine elektrické vyhrievané, aj ventilované sedadlá, navigáciu, špičkovú audiosústavu, ale napríklad aj bambusovú podlahu nákladného priestoru, či F1 radenie pod volantom. Samozrejmosťou sú BI-xenónové svetlomety, parkovacie senzory a i. Cena tohto lákavého modelu sa pohybujeod 450. 000€, v závislosti od dokúpených dopInkov a ak by ste sa rozhodli si ho objednať, počkáte si takmer rok .

Top