VŠETKO O VÝKUPE VOZIDIEL

Radi by sme vám vysvetlili, o čom je VÝKUP VOZIDLA, všetky "pre" a "proti" a takisto aj odpovede na veľmi často kladené otázky.
 

V prvom rade je potrebné uviesť, že každý máme svoje pole pôsobnosti, v ktorom sme, takpovediac, doma. Samozrejme hovoríme o zamestnaní a jeho zameraní. Každému padne dobre, keď dostane veci vysvetlené, aby sa vedel správne rozhodnúť. A to je vždy základom.
 

Nemusíme asi riešiť otázku toho, že keď si predávate vozidlo sami, ušetríte, no otázne je koľko, pretože príprava vozidla na predaj a takisto váš čas a energia, tiež niečo stoja. Výkup je predovšetkým o službe zákazníkom, ktorým ušetríme čas, námahu a celú "tortúru", okolo predaja, ktorá sa zdanlivo môže javiť ako jednoduchá.
 

Veď povedzme si to priamo, stretávanie sa a jednanie s ľuďmi je častokrát náročné, najmä na psychiku :-) Netreba zabúdať ani na množstvo podvodníkov, ktorých je ako húb po daždi.

 

 

Aký je rozdiel medzi VÝKUPOM a bežným predajom cez inzerát?


V prvom rade treba vedieť, že každá osoba, alebo subjekt, zo zákona, musí držať 12 mesačnú garanciu na skryté vady. Výkupca túto garanciu preberá na seba (nie každý), teda pri výkupe už nedržíte žiadne záruky. Pri predaji cez inzerát, alebo známemu, áno.
 

Pokiaľ navštívite profesionálneho predajcu/výkupcu vozidiel, musíte si v prvom rade uvedomiť, že predaj áut, je jeho zárobková činnosť. Preto Vám nikdy pri výkupe nezaplatí trhovú cenu vozidla. Ani pre vaše pekné modré oči :-) Jednoducho je to jeho zárobková činnosť, tak, ako každého z vás, ktorí vykonávate svoje povolanie, aby ste uživili seba, alebo rodinu.
 

Je veľmi ťažké určiť percentuálne, o akú sumu, dostanete menej, pretože každá značka a každý model má inú predajnosť. Za tých 18 rokov, čo sme na trhu, už vieme, aké autá sa u nás predávajú lepšie, či horšie. Dokonca sú autá, ktoré, vôbec nekúpime.
 

Viackrát sme sa dokonca stretli aj s tým, že zákazníkov nahnevala ponúkaná cena, pretože mali svoju predstavu a tá nebola naplnená. Vtedy môže nastať situácia, kedy niektorí zákazníci môžu nadobudnúť dojem, že sa ich snaží výkupca "zodrať" z peňazí, lebo nedostali čo chceli. Žiaľ, ľudia sú rôzni, niektorí si dajú vysvetliť, iní zas nie a cez ich názor nejde vlak. Takisto mnohí študujú inzertné portály a povedia "veď tam idú autá za toľko". A to je opäť ďalší omyl, pretože na inzerát si predávajúci dáva cenu, podľa vlastného uváženia a konečná predajná cena vo finále, môže byť úplne iná. A hlavne opäť, na inzercii sú uvedené predajne a nie výkupné ceny. Je tiež úplne normálne, že iný výkupca Vám ponúkne viac. Každému sa daná značka predáva inak, má iné mesačné náklady, alebo inú politiku. Je to biznis a tam netreba vnášať emócie.
 

Základom každého biznisu je však, dostať profesionálny, ale aj ľudský prístup. 

 

 

Prečo keď vám predám auto, ponúkate ho oveľa drahšie?


Sú značky áut, ktoré sa predávajú dobre a zo skúseností vieme, že ich predaj nebude trvať dlho. A sú aj autá, ktoré sú tzv. stojáky. Musíme preto dbať na to, aby sme auto vykúpili tak, aby sme na ňom zarobili, aj keď to potrvá dlhšie a tým pádom musíme mať aj vyššiu finančnú rezervu, keďže počítame s tým, že v aute budú peniaze uložené dlhšie. Dokonca máme aj vozidlá, pri ktorých vo finále skončíme v strate.
 

Pri drahších autách, je to jednoduchý princíp: ak kúpime jedno auto za povedzme 40.000€ a predáva sa 3-4 mesiace, mohli sme radšej kúpiť 4 autá po 10.000€ a na každom urobiť zisk povedzme 1.000€ a za tú dobu 3-4 mesiace, to aj dvakrát zopakovať.
 

Treba brať do úvahy aj podstatný fakt, a to sú náklady ktoré máme s daným autom, teda vyčistenie, prepis, opravy, pretože vozidlo u nás zásadne nejde do predaja, kým nie je v stave, aby doňho zákazník, ktorý ho kúpi, nemusel hneď investovať. Takisto súčasťou nášho zárobku je aj pokrytie nemalých nákladov na chod firmy a platy zamestnancov. Keď sa to všetko napočíta, verte, že naše provízie zďaleka nie sú tak vysoké, ako sa môže zdať.
 

V neposlednom rade musíme počítať aj s nákladmi, na nejakú tú reklamáciu.
 

No a na záver, každý obchod je predsa zdanený, a tomuto štátu idú tiež nemalé peniaze.

 

 

Ako treba postupovať, keď chcem predať auto, formou výkupu?


Každý výkupca má svoje procesy. U nás stačí zavolať, dohodnúť si termín a prísť na obhliadku, ktorá trvá cca 20 minút. Následne, ak súhlasíte, s ponúknutou cenou, vozidlo skontrolujeme na zdviháku a urobíme diagnostiku. Pýtate sa prečo obhliadka v servise až po určení ceny? Aby sme šetrili Váš, aj náš čas. Ak sa zákazníkovi cena už na začiatku nepozdáva, je zbytočné pristúpiť k ďalšiemu kroku. Samozrejme, pokiaľ sa pri technickej prehliadke nájdu väčšie závady, ich oprava je odpočítaná z výkupnej ceny.
 

U nás klientov tiež odbremeníme od všetkých náležitostí, pretože všetku administratívu, vrátane prepisu, vyriešime za klienta, čiže v podstate jeho jedinou starosťou je prísť ku nám a vyjadriť sa k ponúkanej cene.

 

 

Čo ak s mojim autom urobíte priestupok a ešte je na mňa písané?


Vozidlá spravidla prepisujeme maximálne do 30 dní, je to hlavne kvôli tomu, aby auto nemalo papierovo viac majiteľov. Ak ho do 30 dní nepredáme, prepisujeme ho na seba. Vo výkupnej zmluve máme jasne zadefinované, že momentom prevzatia vozidla, zodpovedáme za akýkoľvek priestupok. Súčasťou každej výkupnej zmluvy, je preberací protokol, s dátumom, ale aj časom prevzatia vozidla.

 

 

Ako mám vedieť, že práve Vy, mi dáte najviac peňazí?


Nedáme :-) Nedokážeme odhadnúť, akú sumu ponúkne konkurencia. Nikdy sme zákazníkom nesľubovali najvyššie ceny, pretože to nepovažujeme za splniteľné a považujeme to za lacný marketingový ťah. To, čo rozhodne u nás dostanete, je práve spomínaný profesionálny, no i ľudský prístup, maximálnu korektnosť, ústretovosť a ak niečo sľúbime, tak to platí.

 

 

Ak súhlasím s cenou a dohodneme sa, kedy dostanem peniaze?


V 90% prípadoch okamžite, pri podpise zmluvy. Niektoré, zväčšia tie drahšie vozidlá, financujeme prostredníctvom tzv. skladového financovania a vtedy môže platba trvať 2-3 dni, o čom je samozrejme zákazník informovaný vopred

 

 

Ak Vám vozidlo predám, čo ešte musím urobiť?


Vyriešime za Vás úplne všetko, okrem jednej jedinej veci a to je ukončenie Vašich poistiek. Keď vozidlo prepíšeme, zašleme Vám emailom prepísaný technický preukaz a Vy ho len prepošlete emailom do poisťovne, s požiadavkou, o ukončenie poistnej zmluvy. 

 

Kliknite pre ocenenie vozidla online
Top